Kas kalbama prie stalo

     Šeimininkai svečius privalo susodinti taip, kad kiekvienas turėtų su kuo bendrauti. Patarlė „tyla – gera byla“ draugijoje netinka, čia šnekėtis su kaimynu yra gero tono reikalavimas. Bendravimas prie stalo nėra jau toks paprastas dalykas: nesmagu, jei stalo kaimynas tylenis, bet ir plepys greit įkyri.

 

     Bendro pokalbio temos gali būti įvairios – jos priklauso nuo pobūvio dalyvių išsilavinimo ir interesų. Stenkitės daugiau bendrauti su greta sėdinčiuoju, kalbėkite apie tai kas jam įdomu. Supratę, kad užkliudėte „pavojingą“ temą, būkite nuovokūs ir iškart ją pakeiskite.

 

    Didžiausią dėmesį džentelmenas privalo skirti šalia sėdinčiai moteriai, tačiau keliais žodeliais jis turėtų persimesti ir su kitais stalo kaimynais, neužmiršti priešais sėdinčios ponios. Šnekėdamiesi su toliau sėdinčiais svečiais stenkitės į pokalbį įtraukti ir artimesnius.

 

    Nekamantinėkite žmonių apie jų asmeninį gyvenimą. Verčiau sakykite komplimentus, užuot kanors peikę. Venkite kalbėti apie save, girtis įžymiais pažįstamais ar, užsienio kalbų mokėjimu. Neįkyrėkite kitiems senais anekdotais ar banaliomis istorijomis. Pasakojimo įžanga turi būti trumpa, bet intriguojanti. Netaisykite kitų net jiems ką nors supainiojus. Jei ištikrųjų kyla noras pasiginčyti, tai reikia daryti su šypsena, mandagiai. Būkite kantrūs ir dėmesingi klausytojai, nenutraukite pašnekovo – vertinkite jo pastangas ir bent nusišypsokite jam pajuokavus.

 

Šypsokitės ir juokaukite...

 

 

Patarimu pasidalino: Liveta         Peržiūrėtas: 7699

Panašūs patarimai

Aprangos kodas Aprangos kodas
Peržiūrėta: 15434
Kaklaraiščio rišimas Kaklaraiščio rišimas
Peržiūrėta: 103866

Patarimai:

Skelbimai

Nuorodos